28.08.2007
Brazowy bedal Marka Plawgi podczas lekkoatletycznych MŚ w Osace

Zobacz dodatkowe zdjęcia
Marek Plawgo. Fot. PAP/EPA
Przed rokiem Marek Plawgo zadziwił Europę, kiedy krótko po operacji stawu skokowego zdobył "srebro" w Goeteborgu. Teraz, przyjeżdżając do Osaki z 18. wynikiem na świecie, przebojem wdarł się na podium mistrzostw globu.
Wspaniale podczas lekkoatletycznych MŚ w Osace spisał się Marek Plawgo. Polak w biegu na 400 m przez płotki zdobył brązowy medal i poprawił własny rekord Polski. W finale uzyskał czas 48,12. Medalu nie zdobyły nasze tyczkarki. Monika Pyrek była czwarta, Anna Rogowska ósma.

- Chciałem wygrać finał - powiedział brązowy medalista MŚ w Osace na dystansie 400 metrów przez płotki. - Po tym, co zrobiłem w poprzedniej rundzie, pomyślałem, że mogę ten wynik przełożyć na "złoto". Ale to, co zrobił w decydującej rozgrywce Kerron Clement (47,61 s) było poza moim zasięgiem. W każdej sytuacji, nawet sięgając tu nieba, nie byłbym w stanie zbliżyć się do takiego wyniku. Miałem trochę problemów szybkościowych w pierwszej części dystansu. Brakowało mi pewności siebie, bo większość biegów w tym sezonie kończyłem w czasie około 49 sekund. A to nie daje prawa, by myśleć o "złocie". Dlatego cieszę się nawet z "brązu". Tym bardziej, że pobiłem rekord Polski. Równo "dałem do pieca". To, że zabrakło mi sił w końcówce świadczy o tym, że walczyłem o każdy metr. Nie mam do siebie pretensji, to było wszystko, na co mnie dziś stać.

Oto tytuły z prasy:

Przegląd Sportowy: Medal Plawgi
Marek Plawgo brązowym medalistą mistrzostw świata w biegu na 400 metrów przez płotki. Do Osaki pojechał z 18. wynikiem sezonu, wyjedzie z nowym rekordem Polski - 48,12.

Sport: Sięgnął nieba
Z trzech szans medalowych Polaków w kolejnym dniu mistrzostw świata swoją wykorzystał Marek Plawgo i sięgnął po brąz.

Gazeta Wyborcza: Plawgo brązowym medalistą MŚ
Marek Plawgo brązowym medalistą mistrzostw świata! Fantastycznym finiszem wbił się między najbardziej utytułowanych płotkarzy świata - Feliksa Sancheza i Jamesa Cartera. Wygrał Amerykanin Kerron Clement.

Rzeczpospolita: Płotkarz na medal, smutek tyczkarek
Marek Plawgo pobiegł na 400 m przez płotki wspaniale, poprawił rekord Polski o cztery setne sekundy i uwierzył, że podczas igrzysk w Pekinie może być równie dobrze. Gorzej będą wspominać Osakę polskie tyczkarki. Monika Pyrek wyrównała rekord życiowy w skoku o tyczce, ale zajęła czwarte miejsce, Anna Rogowska była ósma.

Dziennik: Plawgo pokazał klasę
Im większe przeszkody, tym bardziej Marek Plawgo chce je pokonać. Taki jest na co dzień i taki podczas zawodów. Wczoraj zdobył brązowy medal w biegu na 400 metrów przez płotki podczas mistrzostw świata w Osace.

Życie Warszawy: Plawgo na medal

Marek Plawgo pobił rekord Polski i zdobył brązowy medal lekkoatletycznych mistrzostw świata w Osace w jednej z najbardziej prestiżowych konkurencji: biegu na 400 m przez płotki.

Super Express: Markowy wystrzał
Miał 18. wynik na świecie w tym sezonie. Nie wygrał żadnego biegu w wielkim mityngu. Nie zapowiadał walki o medale. Ale w finale w Osace Marek Plawgo pobiegł tak szybko, jak jeszcze nigdy! Wywalczył brązowy medal i pobił rekord Polski.